Sunday, May 19, 2024

Filmi Super Mario Bros. (2023) transmetohet në Prime Video, HBO Max ose Netflix

Filmi Super Mario Bros. Më në fund është këtu. Zbuloni se si të shikoni në internet falas filmin e animuar të ekskluzivitetit të lojërave video të Illumination dhe Mario të Nintendo, The Super Mario Bros.

Film i animuar! Këtu janë opsionet për shkarkimin ose shikimin e filmit Super Mario Bros duke transmetuar filmin e plotë falas në internet në 123movies & Reddit, duke përfshirë vendin ku mund të shikoni ekskluzivitetin e lojërave video Mario të Nintendo, The Super Mario Bros Movie në shtëpi. A është i disponueshëm për transmetim Super Mario Bros Movie 2023? A po shikoni filmin Super Mario Bros në Amazon Prime Video, Disney Plus, HBO Max, Netflix apo Peacock? Po, ne kemi gjetur një opsion/shërbim autentik të transmetimit.

Filmi i ri ‘Super Mario Bros.’ u shfaq premierë në kinema. Fansat e videolojës po pyesin se si mund të transmetojnë filmin e ri të animuar të ekskluzivitetit të lojërave video, The Super Mario Bros Movies, duke transmetuar falas në reddit në internet.

Mushroom Kingdom, ja ku kemi ardhur! Lojtarët e videolojës popullore do të kenë një shans për të rijetuar aventurën e Marios në Mushroom Kingdom. Por përpara se shikuesit të imagjinojnë mbledhjen e monedhave, filmi do të zbulojë historinë e Marios (Chris Pratt) dhe Luigi (Charlie Day) si hidraulikë me bazë në Bruklin. Dyshja shkojnë në një punë, por janë të zhytur në një botë tjetër dhe të ndarë. Kjo nis udhëtimin e Marios për të gjetur Luixhin. Princesha Peach (Anya Taylor-Joy), Bowser (Jack Black), Toad (Keegan-Michael Key), Donkey Kong (Seth Rogen) dhe të tjerë gjithashtu shfaqen.

Për shumë njerëz, filmi “Super Mario Bros. Movie” është publikimi më i madh argëtues i vitit 2023. Filmi bashkon ekskluzivitetin më pjellor të lojërave video në botë me një nga studiot e tij më pjellore të animacionit në Illumination. Faktori në përfshirjen e krijuesit të Mario, Shigeru Miyamoto si producent dhe një kastë yjesh të talenteve të zërit të listës A, dhe ky film ka të gjitha arritjet e filmit të ardhshëm të animuar të Hollivudit. Lexoni rishikimin tonë të filmit Super Mario Bros. për më shumë.

Është pothuajse befasuese se si është dashur kaq shumë për të marrë një përshtatje të duhur të filmit të animuar të serisë Super Mario Bros, e cila është lehtësisht një nga ekskluzivitetet më të njohura dhe të dashura të lojërave video të të gjitha kohërave. Për më shumë se katër dekada, hidrauliku titullar italian i Nintendo dhe fytyra e kompanisë ka argëtuar lojtarët, duke u shfaqur në mbi dyqind lojëra të ndryshme që nga debutimi i Marios në 1981. Mario dhe vëllai i tij Luigi gjithashtu kanë një histori në botën e filmave, megjithëse jo pikërisht për të njëjtat arsye prestigjioze. Një nga adaptimet më të çuditshme në historinë e filmit, Super Mario Bros. (1993), me Bob Hoskins dhe John Leguizamo si Mario dhe Luigi (asnjëri prej tyre nuk është italian), nuk iu afrua as për të dhënë stilin dhe tonin ikonë. nga lojërat origjinale, në vend të kësaj zgjidhni një bombë bie në sy me temë fantastiko-shkencore me dinozaur.

Pavarësisht përpjekjes së parë të çuditshme, IP Super Mario Bros është ende e pjekur për një përshtatje kinematografike. Fatmirësisht, më në fund po e arrijmë këtë me filmin e quajtur me vend The Super Mario Bros. I ardhur nga Illumination Animation, i njohur ndryshe si studio prapa ekskluziviteteve The Secret Life of Pets, Despicable Me dhe Sing, shikimet e hershme të filmit tashmë ngacmojnë një përshtatje vizualisht besnike që do t’i shtyjë fansat dhe audiencën në Mbretërinë Mushroom si kurrë më parë. Duke pasur parasysh popullaritetin e madh ndër brezash të serialit, filmi është praktikisht i garantuar të jetë një fitore masive për Universal Pictures dhe Illumination. Këto shanse janë përmirësuar edhe më tej me Super Nintendo World të shumëpritur të Universal Studios që do të hapet vetëm disa muaj përpara publikimit të filmit.

Filmi “Super Mario Bros.” tani po shfaqet në kinema, por nëse nuk doni të bëni gjithçka për ta parë, me siguri po e kërkoni filmin në internet. A po transmetohet filmi i Super Mario Bros në Peacock apo ka gjetur një shtëpi në një shërbim tjetër? Ja çfarë dimë që të mos e humbisni.

Filmi i Illumination The Super Mario Bros. ka mbërritur sot në kinema, por a jeni në gjendje ta shikoni filmin e animuar në internet? Këtu është gjithçka që dimë se si, kur dhe ku mund të shikoni Filmin Super Mario Bros.

Kur është data e publikimit të filmit Super Mario Bros

Filmi Super Mario Bros. tani është në kinema kudo. Për të gjetur se kur dhe ku mund ta shikoni filmin pranë jush. Redditimi në internet i filmave Super Mario Bros do të jetë ekskluzivisht i disponueshëm në kinema nga 5 prilli 2023.

Fillimisht ishte vendosur të dilte në 7 Prill, por Universal e çoi përpara në mënyrë që të mund të dilte në më shumë se 60 tregje në të njëjtën ditë. Për audiencën në Japoni, do të mbërrijë në kinema më 28 prill.

Ai nuk do të jetë i disponueshëm në asnjë platformë transmetimi, as nuk do të jetë i disponueshëm për t’u marrë me qira ose për të blerë nëpërmjet ndonjë shërbimi dixhital ose VOD si Peacock.

Ku mund ta shikoni Filmin Super Mario Bros në internet?

Deri tani, mënyra e vetme për të parë filmin “Super Mario Bros.” është të shkoni në një kinema kur të dalë të premten, më 7 prill. Mund të gjeni një shfaqje lokale në Fandango.

Përndryshe, do t’ju duhet vetëm të prisni që ai të bëhet i disponueshëm për t’u marrë me qira ose për të blerë në platformat dixhitale si Amazon, Vudu, YouTube dhe Apple, ose të bëhet i disponueshëm për t’u transmetuar në Prime Video.

Si të shikoni dhe transmetoni filmin Super Mario Bros?

Nëse po pyesni veten nëse mund ta transmetoni filmin e Super Mario Bros. në internet në shtëpi, aktualisht nuk është një opsion. Për momentin, mënyra e vetme për të parë filmin e frymëzuar nga lojërat video është të shkoni në kinemanë tuaj lokale dhe të blini një biletë.

Thënë kështu, ka një shans të mirë që të mund të transmetoni Filmin Super Mario Bros. në të ardhmen e afërt. Është e rëndësishme të theksohet se ai u shpërnda nga Universal Pictures, e cila ishte e përfshirë në publikime të tjera si Megan dhe Knock at the Cabin që përfundimisht u ulën në Peacock. Pra, ka shumë mundësi që Universal Pictures të sjellë edhe filmin Super Mario Bros. në platformën e transmetimit NBC.

Ndërkohë, thjesht do të dëshironi të siguroheni që të keni akses në bibliotekën e filmave dhe shfaqjeve të Peacock. Nëse nuk keni ende një abonim, mund të regjistroheni për një plan që fillon nga 4,99 dollarë në muaj ose 49,99 dollarë në vit për opsionin premium. Pasi të keni një hyrje, mund të përdorni aplikacionin në televizorin tuaj inteligjent, të shkoni te faqja e Peacock në laptop ose të shikoni në telefonin tuaj.

Kur do të transmetohet në internet filmi i Super Mario Bros?

Nuk ka asnjë njoftim zyrtar në lidhje me publikimin e filmit të Super Mario Bros. Megjithatë, duke qenë se është një film Universal, Filmi Super Mario Bros do të dalë përfundimisht në Peacock dhe jo në Netflix, HBO Max ose Disney+.\

Sa i përket datës së mundshme të publikimit, ne e dimë se marrëveshja Universal-Peacock kërkon që filmat të dalin në transmetim jo më vonë se katër muaj pas debutimit të tyre në teatër. Dy filmat e fundit të Universal për të goditur Peacock – Knock at the Cabin dhe M3GAN – u shtuan në shërbim 49 ditë pas debutimit të tyre. Kjo, teorikisht, e vendos datën e lëshimit të transmetimit të Mario më 24 maj dhe deri më 5 gusht.

A po transmetohet filmi i Super Mario Bros në Prime Video?

Filmi Super Mario Bros mund të transmetohet së shpejti në Prime Video falë datës së publikimit të vendmbajtësit për 9 maj në shërbimin e transmetimit të videove të Amazon.

Faqja PVOD e filmit u pa nga përdoruesi i Resetear ContractHolder, duke vënë në dukje se është shënuar si “Qasje e hershme”, që do të thotë se mund të fillojë transmetimin në Prime Video një muaj pas fillimit të shfaqjes së tij teatrale. Kur porosisni paraprakisht Filmin Super Mario Bros. në shërbim, mund të shihni 9 maj 2023 si datë mbajtëse të vendeve. Pritet të dalë në PVOD në atë datë, por kjo mund të jetë subjekt i ndryshimit.

“Zakonisht Universal i nxit filmat e tyre në PVOD vetëm nëse ka një fundjavë hapëse nën 50 milionë dollarë,” shpjegoi ContractHolder në postim. “Kjo ndoshta nuk do të ndodhë për filmin Mario, por shënuesi është përdorur posaçërisht për filmat që shkojnë në PVOD në fillimet e tyre në kinema. Pra, mbani në mend se ka një shans që shikimet në shtëpi të filmit Mario mund të ndodhin shpejt.”

A po transmetohet filmi i Super Mario Bros në Peacock?

Disa fansa mund të besojnë se Disney+ ose HBO Max do të presë The Super Mario Bros., por nuk do të jetë kështu. Në vend të kësaj, do ta gjeni filmin në Peacock. Megjithatë, jo menjëherë. Funksioni i animuar do të jetë në kinema për disa javë përpara se të vendoset në shërbimin e transmetimit. Sa kohë, saktësisht? Nuk jemi të sigurt, por do t’ju përditësojmë sapo ta bëjmë këtë.

Keni një abonim në Peacock? Kjo është një kohë e shkëlqyer për t’u bashkuar! Kohët e fundit, Peacock ka bërë disa përmirësime të ëmbla dhe shtesa të përmbajtjes, të cilat nuk dëshironi t’i humbisni.

A do të jetë filmi Super Mario Bros në Netflix?

Jo, Filmat Super Mario Bros që transmetojnë reddit në internet ka të ngjarë të mos jenë së shpejti në Netflix, duke qenë se do të shkojnë direkt në Amazon Prime Video pas shfaqjes së tij teatrale.

Një afat kohor i ngjashëm do të vendoste datën e lëshimit me qira për Filmat Super Mario Bros që transmetojnë reddit në internet në Mbretërinë e Bashkuar në fillim të majit, por më pas do të kalojnë edhe një muaj ose dy derisa të mund të blini dhe të zotëroni një kopje të filmit.

A do të shfaqet filmi i Super Mario Bros në HBO Max?

Jo, Filmi Super Mario Bros. nuk është në HBO Max pasi nuk është një film i Warner Bros. Vitin e kaluar, kompania publikoi filmat e saj në kinema dhe në transmetim në të njëjtën ditë. Megjithatë, ata tani lejojnë një dritare 45-ditore midis shfaqjes në teatër dhe publikimit të transmetimit.

Ndërsa nuk kemi ende një datë të konfirmuar të lëshimit të transmetimit për Filmat Super Mario Bros që transmetojnë reddit në internet, mund të shikojmë publikimet e tjera të Universal në vitin 2023 për të kuptuar se kur mund të jetë i disponueshëm për t’u parë në shtëpi.

Kur do të shfaqen filmat e Super Mario Bros në Disney?

Ndërsa një datë e lëshimit të transmetimit për The Super Mario Bros ende nuk është shpallur, Disney zakonisht i dërgon filmat e tyre në Disney+ rreth 45 ditë pas daljes në kinema – dhe më konkretisht, të premten pas kësaj pike. Me këtë strategji, ne mund të shikojmë Avatar: The Way of Water nga komoditeti i shtëpive tona deri në fillim të prillit 2023.

A disponohet filmi Super Mario Bros në Hulu?

Shikuesit thonë se duan të shohin filmin e ri të animuar The Super Mario Bros. Movie në Hulu. Fatkeqësisht, kjo nuk është e mundur pasi Hulu aktualisht nuk ofron asnjë nga episodet falas të këtij seriali që transmetohen në këtë moment. Do të jetë ekskluzive për kanalin MTV, të cilin e merrni duke u abonuar në shërbime televizive kabllore ose satelitore. Nuk do të mund ta shikoni në Hulu ose në ndonjë shërbim tjetër transmetimi falas.

Si ta shikoni falas online filmin Super Mario Bros?

Më të shikuarat, më të preferuarit, vlerësimet më të mira, filmat më të mirë në internet në IMDb. Këtu mund të shkarkojmë dhe shikojmë filma 123movies jashtë linje. Faqja e internetit 123Moviess është alternativa më e mirë për filmin e Super Mario Bros. (2023) falas në internet. Ne do të rekomandojmë 123Moviess si alternativat më të mira të Solarmovie.

Ka disa mënyra për të parë filmin “The Super Mario Bros.” në internet në SHBA. Mund të përdorni një shërbim transmetimi si Netflix, Hulu ose Amazon Prime Video. Ju gjithashtu mund ta merrni me qira ose ta blini filmin në iTunes ose Google Play. Mund ta shikoni gjithashtu sipas kërkesës ose në një aplikacion transmetimi të disponueshëm në televizorin ose pajisjen tuaj të transmetimit nëse keni kabllo.

Kastet dhe personazhet e filmit Super Mario Bros

Filmi Super Mario Bros u shkrua nga Matthew Fogel dhe u drejtua nga Aaron Horvath dhe Michael Jelenic. Në të luajnë aktorët e mëposhtëm:

Filmi i animuar është shprehur nga

Chris Pratt si Mario, një hidraulik në vështirësi nga Brooklyn
Charlie Day si Luigi, binjaku më i ri vëllazëror i Marios
Anya Taylor-Joy si Princesha Peach, sundimtarja e Mbretërisë së Kërpudhave
Keegan-Michael Key si Toad, banori i parë i Mbretërisë Mushroom që Mario takon
Jack Black si Bowser, Mbreti i Koopas dhe Tokave të Errëta që dëshiron të pushtojë Mbretërinë Mushroom dhe të martohet me Peach
Seth Rogen si Donkey Kong, trashëgimtar i Mbretërisë fqinje Kong
Fred Armisen si Cranky Kong, sundimtar i Mbretërisë Kongo

Kevin Michael Richardson si Kamek, një magjistar Koopa dhe këshilltar besnik i Bowser
Sebastian Maniscalco si Spike, Mario dhe ish-shefi i Luixhit
Charles Martinet në rolin e babait të Mario dhe Luigi (Martinet u shpreh dy vëllezërve në videolojë)

Për çfarë flet filmi Super Mario Bros?

Filmi Super Mario Bros. është një film i animuar me metrazh të gjatë i bazuar në pronën ikonë të lojërave video të Nintendo. Këtu është përmbledhja zyrtare nga Universal Pictures:

Ndërsa punonin nën tokë për të rregulluar një tub uji, hidraulikët e Bruklinit, Mario dhe vëllai Luigi, transportohen në një tub misterioz dhe enden në një botë të re magjike. Por kur vëllezërit ndahen, Mario fillon një kërkim epike për të gjetur Luixhin. Me ndihmën e një Toad banor të Mbretërisë së Kërpudhave dhe disa trajnime nga sundimtari me vullnet të fortë i Mbretërisë së Kërpudhave, Princesha Peach, Mario troket në fuqinë e tij.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

HomeReviewsFilmi Super Mario Bros. (2023) transmetohet në Prime Video, HBO Max ose...

Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film