Monday, May 20, 2024

Tabaka ngrirëse me kubikë supe – Tabaka ushqimore për ngrirje të përshtatshme për porcione

Kur bëhet fjalë për përgatitjen e çdo lloj ushqimi ose përbërësi të veçantë, është shumë e rëndësishme që të kemi një mënyrë të besueshme të përgatitjes së atyre ushqimeve/përbërësve me madhësitë e sakta të porcioneve që duam. Kjo vlen veçanërisht për njerëzit që bëjnë përgatitjet e vakteve në ngrirje rregullisht. Duke kontrolluar madhësinë e porcionit të çdo vakti ose përzierjen e përbërësve që përgatitni për të ruajtur në frigorifer për konsum të mëvonshëm ose përdorim të mëvonshëm për gatim, do të jeni në gjendje të reduktoni shumë sasinë e ushqimit që mund të shkojë dëm. Për më tepër, kontrolli i madhësisë së porcioneve të secilit prej vakteve tuaja mund të jetë gjithashtu mjaft i dobishëm për shëndetin tuaj, pasi kjo mund t’ju ndihmojë në fund të fundit të humbni peshë si dhe të mbani një peshë të shëndetshme, pavarësisht nga mosha ose lloji i trupit tuaj. Tani, ndërsa problemi kryesor i përgatitjes së vakteve të ngrirësit sillet rreth madhësive të porcioneve që po kërkoni të ruani për çdo vakt (ose përbërësit e ngrirë të gatimit), ju mund ta shmangni plotësisht këtë problem duke përdorur Tabakat e ngrirësit Souper Cubes.

Souper Cubes janë tabaka ushqimore me cilësi të lartë, miqësore me porcione, të bëra nga 100% silikoni ushqimor i FDA-së dhe të pajisur me një kapak të përshtatshëm që përmban sasi të ndryshme të ndarjeve të ruajtjes së ushqimit të madhësive specifike të porcioneve, duke i lejuar përdoruesit të përgatisin, gatuajeni në furrë dhe/ose ngrini madhësitë e sakta të porcioneve për çdo vakt ose përbërës, për të cilat këto tabaka ushqimore janë gjithashtu të sigurta në larje enësh, si dhe të sigurta në furrë deri në 415°F / 212°C.

Tani, mund të pyesni veten nëse këto tabaka ushqimore frigoriferike të përshtatshme për porcione janë në fakt një investim i mirë. Epo, Souper Cubes u shfaqën për herë të parë në një episod të shfaqjes së njohur të realitetit Shark Tank, gjatë së cilës sipërmarrësja veterane dhe investitore e Shark Tank Lori Greiner vendosi shpejt të krijojë një marrëveshje partneriteti me Michelle dhe Jake, të cilët janë çifti pas krijimit. e kubeve të supës.

Kube darke
Michelle dhe Jake, shpikësit e tabakave ushqimore të ngrirësit të kubeve super

Natyrisht, nëse zonjusha Greiner mendon se këto tabaka ushqimore frigoriferike super të gjithanshme dhe miqësore me porcione janë një investim i denjë, atëherë kështu duhet të gatuajë çdo shtëpi e pasionuar atje.

Investitorja dhe sipërmarrësja e Shark Tank Lori Greiner

Duke përdorur “Super Cubes”, adhuruesit e kuzhinës mund të kenë një shkathtësi të pafundme për të ngrirë çdo lloj ushqimi, përzierje përbërësish ose vakte të plota, duke filluar nga përgatitja në ngrirje e diçkaje aq të thjeshtë si lëngu i mishit ose lëngu, deri te ngrirja e supave, tavave. , brumë biskotash, bukë të pjekura, qumësht gjiri dhe më shumë.

Kube darke
Super Cubes Tabaka Ushqimi në ngrirje

Tani, le t’i hedhim një vështrim pak më të detajuar “Super Cubes” dhe të shikojmë se si janë dizajnuar këto tabaka ushqimore për ngrirje të përshtatshme për porcione dhe të flasim pak më shumë për të gjitha modelet / dizenjot e ndryshme që janë aktualisht në dispozicion.

DIZAJNI DHE SPECS

Duke filluar me opsionet e disponueshme të madhësisë për kubet e superit, këto tabaka ushqimore për ngrirje të përshtatshme për porcione janë aktualisht të disponueshme në modelet e mëposhtme:

  • një 2 Tbs / 1 oz. Tabaka (përdoret më së miri për të ngrirë deri në 10 kube të vegjël me 2 lugë gjelle / 1 ons),
  • një tabaka gjysmë filxhani (përdoret më së miri për ngrirjen dhe ruajtjen e salcave, lëngjeve, salsave, humusit ose ushqimeve të tjera në pjesë gjysmë filxhani).
  • një tabaka me 1 filxhan (i shkëlqyeshëm për ngrirjen dhe ruajtjen e supave, zierjeve, salcave dhe ushqimeve të tjera në porcione me 1 filxhan)
  • dhe një tabaka me 2 filxhanë (perfekt për ngrirjen dhe ruajtjen e vakteve, ëmbëlsirave dhe llojeve të tjera të vakteve/ushqimeve të mëdha në porcione me 2 filxhanë)

Të gjitha tabaka me opsione të ndryshme përmasash kanë gjithashtu shenja të lexueshme të vijës së mbushjes të madhësive të tyre përkatëse, të cilat mund të gjenden të stampuara brenda të gjitha ndarjeve të tyre të ushqimit (afër majës së ndarjeve të tyre).

Në krye të të gjitha opsioneve të përmasave që janë në dispozicion, “Super Cubes” kanë gjithashtu një dizajn elegant, minimalist dhe të lezetshëm, pasi këto tabaka ushqimore frigoriferike të përshtatshme për porcione vijnë ose në një ngjyrë të mrekullueshme blu të çelur (që ne vërtet e duam), ose në një ngjyrë të fortë të errët Charcoal (e cila është e përkryer për ata që kërkojnë diçka pak më diskrete dhe më pak tërheqëse).

Për më tepër, tabakatë Souper Cubes përmbajnë gjithashtu një konstruksion komercial të rëndë dhe me cilësi të lartë, pasi këto tabaka ushqimore frigoriferike miqësore me porcione janë bërë nga një silikon 100% i kategorisë ushqimore të FDA që i bën ato krejtësisht të sigurta për ruajtjen e çdo lloji. ushqim ose përbërës, të gjitha duke integruar gjithashtu një kornizë të brendshme të fortë çeliku që i bën ato jashtëzakonisht të qëndrueshme.

Përveç kësaj, secila prej këtyre ushqimeve ngrirëse të përshtatshme për porcione vjen së bashku me një kapak të përshtatshëm që ndihmon në mënyrë të përkryer për të parandaluar çdo erë që të qarkullojë brenda në frigoriferin tuaj, duke mbajtur kështu pjesën e brendshme të frigoriferit tuaj krejtësisht të freskët dhe plotësisht pa erë.

Për më tepër, i njëjti konstruksion silikoni i kategorisë ushqimore 100% FDA e bën gjithashtu Souper Cubes të sigurt në lavastovilje, si dhe të sigurt në furrë, për të cilin këto tabaka ushqimore frigoriferike të përshtatshme për porcione mund të përballojnë temperaturat deri në 415°F / 212°C.

Më e mira nga të gjitha, falë dizajnit të tyre elegant, të gjitha modelet Souper Cubes (dmth. të gjitha tabaka me opsione të madhësive të ndryshme) mund të vendosen shumë lehtë njëra mbi tjetrën për një organizim të rregullt brenda ngrirësit tuaj.

MENDIMET PËRFUNDIMTARE

Souper Cubes janë tabaka ushqimore me cilësi të lartë, miqësore me porcione, të bëra nga 100% silikoni ushqimor i FDA-së dhe të pajisur me një kapak të përshtatshëm që përmban sasi të ndryshme të ndarjeve të ruajtjes së ushqimit të madhësive specifike të porcioneve, duke i lejuar përdoruesit të përgatisin, gatuajeni në furrë dhe/ose ngrini madhësitë e sakta të porcioneve për çdo vakt ose përbërës, për të cilat këto tabaka ushqimore janë gjithashtu të sigurta në larje enësh, si dhe të sigurta në furrë deri në 415°F / 212°C.

Kube darke
Super Cubes Tabaka Ushqimi në ngrirje

Në përgjithësi, këto tabaka ushqimore të gjithanshme miqësore për porcionet janë jashtëzakonisht të dobishme për t’i pasur pranë dhe janë padyshim mënyra më e përshtatshme dhe e lehtë për ju që të ngrini ushqimin tuaj në madhësi të veçanta porcionesh. Në fakt, mund të vini bast se këto janë një shpëtim për çdo entuziast të kuzhinës, duke përfshirë jo vetëm kuzhinierët e apasionuar në shtëpi, por edhe ushqimorët, madje edhe familjet e zëna.

Edhe një herë, vini re se Souper Cubes janë aktualisht në dispozicion në dy (x2) ngjyra të ndryshme: Blu e lehtë dhe Qymyr druri.

Nëse jeni të interesuar të blini disa tabaka Souper Cubes, dijeni se të gjitha opsionet e madhësisë janë po aq të përballueshme, me 2 Tbs / 1 Oz. Tabaka do të kushtojë vetëm 17,95 dollarë për tabaka, dhe Tabakaja me gjysmë filxhani, tabakaja me 1 filxhan, si dhe tabakaja me 2 filxhanë, të gjitha kushtojnë vetëm 19,95 dollarë për çdo njësi individuale.

Kompania shet gjithashtu një set fillestar (i cili ka një tabaka me 1 filxhan dhe një tabaka me 2 filxhanë) që kushton vetëm 36,99 dollarë, si dhe një paketë 4 dhuratash Ultimate me çmim 69,99 dollarë, e cila ka një përmasa të çdo tabakaje- opsione (duke përfshirë një tabaka 2 Tbs / 1 oz., një Tabaka me gjysmë filxhani, një tabaka me 1 filxhan dhe një tabaka me 2 filxhanë).

Ju mund të porositni çdo nga opsionet ose grupet tuaja të preferuara të madhësisë në internet, direkt nga faqja zyrtare e blerjeve të Souper Cubes.


Aksesorë të tjerë për përgatitjen e ushqimit në madhësinë e porcionit nga kubet e supës

Pjatë pjekjeje me kubikë supë katrore

Për kuzhinierët e apasionuar dhe të përkushtuar në shtëpi që kërkojnë mënyrën më të mirë të pjekjes dhe/ose të servirjes së çdo ushqimi apo vakti në porcione individuale apo edhe pjata anësore, dijeni se Souper Cubes Square Baking Dish janë perfekte për këtë.

Pjatë pjekjeje me kubikë supë katrore
Pjatë pjekjeje me kubikë supë katrore

Pjata e pjekjes katrore “Super Cubes Square” janë enë pjekjeje katrore 5 inç prej guri që janë projektuar posaçërisht për të pjekur dhe/ose për të shërbyer çdo ushqim ose vakt në porcione individuale me 2 filxhanë, për të cilat ato madje mund të përshtaten në mënyrë të përkryer me ushqimin që ishte ngrirë më parë në një supë. Kube Tepsi me 2 filxhane.

Jo vetëm që këto enë pjekjeje katrore kanë një dizajn shumë elegant dhe super-praktik, por janë gjithashtu jashtëzakonisht të qëndrueshme, pasi janë ndërtuar me lustër pa plumb dhe metale të rënda (në përputhje me CA Prop 65), gjë që i bën ato të sigurta për ngrohjen apo edhe pjekjen e ushqimit në mikrovalë, në furrë ose në një brojler.

Ndërsa enët e pjekjes me katrorë Souper Cubes në fakt vlerësohen si të sigurta në larje enësh, rekomandohet që përdoruesit t’i lajnë ato me dorë për të mos prishur veshjen e tyre të brendshme me cilësi të lartë.

ÇMIMI DHE DISPONUESHMËRIA

Një grup i enëve katrore për pjekje përfshin dy (x2) enë katrore 5″.

Enët e pjekjes katrore Souper Cubes janë të disponueshme vetëm në ngjyrë të bardhë.

Çdo grup ka një çmim prej 31,95 dollarë dhe mund të blihet nga faqja përkatëse e blerjeve Souper Cubes.


Kube super Tebaka e biskotave

Për dashamirët e biskotave, nuk është shumë më i mirë se “Super Cubes” Tabaka për biskota.

Kubikët e supës Tabaka e biskotave është një tabaka ushqimore ngrirëse që është projektuar posaçërisht për të ngrirë brumin e biskotave në biskota me madhësi dhe formë të përsosur, në mënyrë që ato të ngrijnë lehtësisht, duke ju kursyer një hapësirë ​​të çmuar brenda frigoriferit tuaj, dhe mund t’i përdorni gjithashtu për të pjekur. biskota të freskëta sa të doni, kurdo që dëshironi.

Kube super Tebaka e biskotave
Kube super Tebaka e biskotave

Me këtë tabaka të hijshme për përgatitjen e biskotave, mund t’i thoni lamtumirë ditëve të përdorimit të një tepsi të madh, thjesht ngrini brumin tuaj të biskotave.

Çdo tabaka për biskota përmban 10 ndarje biskotash që mund të ruajnë saktësisht 1,6 lugë gjelle brumë biskotash për çdo vend, me secila fole me një diametër 1,25″.

Ky tabaka për përgatitjen e biskotave është bërë nga silikoni 100% i kategorisë ushqimore të FDA, nuk përmban BPA, plumb, PVC ose ftalate dhe gjithashtu përmban një buzë të përforcuar me çelik që e bën atë super të fortë.

Për më tepër, është vlerësuar gjithashtu si i sigurt në larje enësh, si dhe i sigurt në furrë deri në 415°F / 212°C.

ÇMIMI DHE DISPONUESHMËRIA

Çdo grup përfshin 2 tabaka biskotash dhe 2 kapak, duke ju lejuar të ngrini dhe/ose të piqni gjithsej 20 disqe brumi biskotash në të njëjtën kohë.

Kubikët e superit Tabakët e biskotave vijnë në një ngjyrë vjollce të ftohtë që është e mbuluar me model argëtues konfeti.

Çdo grup ka një çmim prej 29,95 dollarë dhe mund të blihet nga faqja përkatëse e blerjeve Souper Cubes.


Kube super Tabaka MyMilk

Së fundi, për nënat e foshnjave të porsalindura, kompania ka gjithashtu “Super Cubes MyMilk Tray”, i cili është një tabaka ngrirëse e përshtatshme për porcione, e krijuar posaçërisht për të thjeshtuar procesin e ngrirjes së qumështit të gjirit, me 16 ndarje prej gjysmë ons që mund të përdoren për të ngrirë gjysmën. -porcione të qumështit të gjirit.

Kube super Tabaka MyMilk
Kube super Tabaka MyMilk

Me të, nënat mund ta ngrijnë me lehtësi qumështin e gjirit në këtë tabaka të fortë dhe të ripërdorshme silikoni dhe më pas thjesht të shkrinin pjesën (ose pjesët) që u nevojiten për fëmijën e tyre, duke siguruar përfundimisht që të mos humbasin asnjë pikë të vetme.

Tabakat MyMilk Souper Cubes janë bërë nga silikoni platin 100% i pastër, që do të thotë se nuk përmbajnë absolutisht BPA, plumb, PVC ose ftalate, të gjitha duke integruar gjithashtu një buzë të përforcuar me çelik që i bën këto tabaka ngrirëse tepër të qëndrueshme.

Çdo tabaka përmban linja mbushëse gjysmë ons dhe 15 mililitra të stampuara brenda çdo ndarje dhe një kapacitet maksimal prej 8 oz. / 240 ml, dhe ato janë gjithashtu të sigurta për larje enësh, si dhe të sigurta në furrë deri në 450°F / 232°C.

ÇMIMI DHE DISPONUESHMËRIA

Një grup tabakash MyMilk përfshin 2 tabaka të ripërdorshme, 2 kapak dhe një magnet ngrirës me udhëzime për ruajtjen e qumështit të gjirit nga CDC.

Super Cubes MyMilk Tray ofrohet në tre (x3) ngjyra të ndryshme: nenexhik (e gjelbër e çelur), gri dhe rozë.

Çdo grup ka një çmim prej 39,95 dollarë dhe mund të blihet nga faqja përkatëse e blerjeve Souper Cubes.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

HomeSportsTabaka ngrirëse me kubikë supe – Tabaka ushqimore për ngrirje të përshtatshme...

Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film Chinese Film